Zobacz.

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski ul. Siennieńska 54

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim, Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie – to trzy instytucje nagrodzone w naszej akcji konkursowej popularyzującej serię Wielkie Litery. Do zwycięskich placówek już wkrótce trafią pakiety kilkudziesięciu książek z dużą czcionką. Gratulujemy!

W sumie ponad 150 zgłoszeń – w tym zdjęcia, kolaże, animacje, wiersze, piosenki i filmy – nadesłały biblioteki do naszej akcji popularyzującej serię Wielkie Litery. Wszystkim bibliotekarzom i bibliotekarkom dziękujemy za ogromne zaangażowanie oraz wspaniałe, niezwykle oryginalne prace!

Wybór zwycięzców spośród 155 zgłoszeń był niezwykle trudny. Ze względu na tak dużą liczbę nadesłanych prac postanowiliśmy wyróżnić dodatkowo 12 bibliotek, do których wyślemy dyplomy z gratulacjami i podziękowaniami za udział w konkursie. Zgodnie z regulaminem konkursu trzy zwycięskie biblioteki (I, II i III miejsce) otrzymają pakiety kilkudziesięciu książek wydanych w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie dostosowanym do potrzeb słabowidzących czytelników. Listę wszystkich prac zgłoszonych do udziału w konkursie można pobrać tutaj.

Organizatorem konkursu jest OSDW Azymut – dystrybutor książek, inicjator serii wydawniczej Wielkie Litery, organizator Wirtualnych Targów Książki dla bibliotek.

wielkie

Zwycięzcy konkursu “Wielkie Litery dla bibliotek”:

I miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim

II miejsce: Centrum Kultury – Biblioteki i Sportu w Lelisie

III miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie

Wyróżnienia:

• Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. K. K. Baczyńskiego w Dzierżoniowie,
  • Gminnej Biblioteki Publicznej w Gostycynie,
  • Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu,