20180519 121904Wspomnienia z wycieczki ….. czyli Warszawskie Targi Książki

W niedzielę 20 maja zakończyły się Warszawskie Targi Książki. I znów trzeba czekać rok na kolejne święto książki, czytelników, autorów, wydawców i wszystkich tych, którzy kochają słowo pisane.

W sobotę 19 maja dziewczyny z ostrowieckiego młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki wyjechały do stolicy aby wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu. Dla niektórych z nich były to pierwsze tego typu targi w życiu.

Stadion Narodowy, ilość ludzi zwiedzających, kupujących, oglądających, ale też autorów, ilustratorów czy też znanych z TV osobistości, robi wrażenie. Biegający z obłędem w oczach (czyt.: książkami w oczach), tłum, stojący w „kilometrowych” kolejkach ludzie, cierpliwie czekający na swoich ukochanych pisarzy i cała atmosfera przesiąknięta KSIĄŻKĄ zostaje na długo w pamięci. Autograf od Remigiusza Mroza, Zygmunta Miłoszewskiego, Katarzyny Bondy czy Orhana Pamuka, a może też chwila osobistej rozmowy – bezcenne.

Z niecierpliwością czekamy na następne Targi.

Beata

W ostatnią sobotę miałyśmy okazję uczestniczyć w Targach Książki w Warszawie. Mogłyśmy dzięki temu zobaczyć, jak wygląda takie wydarzenie, obejrzeć stoiska różnych wydawnictw i sklepów czy spotkać popularnych autorów, np. Katarzynę Bondę czy Wojeciecha Cejrowskiego. Wszystkim się nam bardzo podobało, a do domu wróciłyśmy z torbami pełnymi nowych książek.

Agnieszka

September 2018